KONST / Litografier / Färglitografi 12847158
nr 1284 7158
Evert Taube
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Argentina. Signerad, daterad -71, numrerad 87/195. Motivet: 37x47 cm
Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:31:32
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Evert Taube
Läs mer om Evert Taube